

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 Ω |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 1 mm |
| Depth | 2.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Frequency | 25 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Series Resistance | 60 Ω |
| Schedule B | 8541600060 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Drive Level | 1 µW |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 43714
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30692
Ext.Price$0.30692
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30692 | $0.30692 |
| 10 | $0.25306 | $2.53060 |
| 25 | $0.24788 | $6.19700 |
| 50 | $0.24280 | $12.14000 |
| 100 | $0.22057 | $22.05700 |
| 300 | $0.21582 | $64.74600 |
| 500 | $0.21117 | $105.58500 |
| 1000 | $0.14192 | $141.92000 |
| 3000 | $0.13933 | $417.99000 |
| 5000 | $0.13679 | $683.95000 |
